sobota, 31 maja 2014

Z pamiętnika wiejskiej nauczycielki ["Taniec z czarownicą"- Beata Kępińska]

Mam dobrą wiadomość dla wszystkich czytelników, którzy z uwagą śledzili wydarzenia z życia Joanny Zalewskiej, głównej bohaterki książki pt.: Sielsko i diabelsko! Beata Kępińska oddała w Wasze ręce kontynuację wspomnianej powieści i raz jeszcze pozwoliła opowiedzieć znanej nam polonistce o ciężkim żywocie matki, żony, a jednocześnie kobiety pracującej. Gotowi na prawdziwy Taniec z czarownicą? No to zaczynamy!

Wiejska idylla w malowniczej wiosce pod Kielcami to jedynie mrzonka. Joanna ma o wiele więcej na głowie niż przeciętna gospodyni. Pielenie ogródka i zabawy z ulubionymi czworonogami są niczym przy kłopotach sercowych naszej bohaterki, czy problemach, których nieustannie przysparzają jej prawie dorosłe już dzieci. Dominika i Patolek, czyli szlachetne potomstwo Asi, przechodzą właśnie swój okres buntu i sprzeciwu wobec rzeczywistości. Jak ma poradzić sobie z nimi kobieta, której mąż pracuje w Anglii, a ona sama dzieli swój czas między pracę w szkole i reżyserowanie teatralnego przedstawienia z sąsiadami w rolach głównych? O tym opowie Wam już Aśka, narratorka Tańca z czarownicą. Ze swej strony mogę tylko zapewnić, że dzięki naszej bohaterce i całej rodzinie Zalewskich na pewno nie będziecie się nudzić.

Taniec z czarownicą to książka dla pań w różnym wieku. Na kartach powieści przedstawiono losy wielu kobiet, wśród których każda z czytelniczek znajdzie swoją ulubienicę. Co zatem z mężczyznami? Czy w najnowszej książce Beaty Kępińskiej panowie znajdą coś, co przykułoby ich uwagę? A i owszem! Będą tu szybkie samochody, stłuczki, ucieczki, a przede wszystkim różne sposoby na zawiązanie i utrzymanie relacji damsko - męskich. Czego chcieć więcej? Może tylko chwili wolnego czasu, by móc zatracić się w tak interesującej lekturze?.

Historia stworzona przez Beatę Kępińską niemal od pierwszej chwili trafia w czytelnicze gusta. Autorka zachowała bowiem odpowiednie proporcje między wątkami miłosnymi a wydarzeniami dnia codziennego, które stają się udziałem bohaterów powieści. Prosty a zarazem wyjątkowo obrazowy język tej pozycji pozwala nam wyobrazić sobie niemal każdy przedmiot, czy zdarzenie i poczuć sielską atmosferę panującą u stóp Łysej Góry. Nie pozostaje więc nic innego, jak gorąco polecić Wam kontynuację przygód rodziny Zalewskich, w nadziei, że Taniec z czarownicą nie będzie ostatnią książką o życiu Joanny i jej przebojowych bliskich.


AUTOR:
Beata Kępińska
TYTUŁ:
Taniec z czarownicą
WYDAWNICTWO:
LICZBA STRON:
396

5 komentarzy:

 1. Życie polonistki - tylko zawód głównej bohaterki mógłby skłonić mnie do przeczytania tej książki. Wydaje mi się, że ta praca w obecnych czasach jest szczególnie trudna i męcząca psychicznie. Bardzo jestem ciekaw, jak przedstawiła ją autorka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałabym móc to sprawdzić na własnej skórze. :))

   Usuń
 2. Sprawdziłam dwa razy nagłówek czy trafiłam aby na pewno do Ciebie:):) Skoro polecasz, to chętnie sprawdzę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby tak wiejską zamienić na miejską, to trafiłabyś wprost na mnie :D

   Usuń
 3. Jestem ciekawa, ale najpierw zapoznam się pierwszą częścią.

  OdpowiedzUsuń