poniedziałek, 2 kwietnia 2012

Poradnik związkowy...


AUTOR:
Krystyna Kofta
TYTUŁ:
Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę
WYDAWNICTWO:
W.A.B.
LICZBA STRON:
368
      

Drogie Panie, czy wiecie, jaki powinien być Wasz wymarzony mężczyzna? Czy potraficie odróżnić typ „starego synka mamusi” od „patologicznego ambicjonera”? Czy wiecie jakie metody stosować, by utrzymać przy sobie tego jedynego mężczyznę? A Wy, Panowie, czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, w jaki sposób uwodzą Was kobiety? Czy potraficie wyjaśnić, czym różni się „uwodzicielska sekretarka” od słynnej „femme fatale”? Czy wiecie, jakich kobiet powinniście unikać?


 Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w książce Krystyny Kofty pt.: „Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę”. Wydawałoby się, że tytuł wskazuje potencjalne grono czytelników, a raczej czytelniczek. Jednak w tym ironicznym poradniku również panowie znajdą wiele ciekawych spostrzeżeń. Dlaczego tak szerokie jest grono odbiorców? Dlatego, że autorka poruszyła w swojej książce tak wiele tematów, że każdy z nas, niezależnie od płci, znajdzie w tym tekście wiele porad dotyczących znanych z autopsji problemów.

 Krystyna Kofta to jedna z tych pisarek, których książki czyta się lekko, łatwo i przyjemnie. Stworzyła wiele opowiadań i powieści, z których najpopularniejszą stała się „Lewa, wspomnienie prawej”. Jednak to jej utwory publicystyczne zyskują największe grono zwolenników. Spośród nich godne polecenia jest „Wychowanie seksualne dla klasy wyższej, średniej i niższej” i recenzowana przeze mnie „Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę”. Język Kofty jest lekki łatwy i przyjemny, a przy tym pełen ironii i humoru. Lektura jej książek to nie tylko przyjemność intelektualna ale również pewnego rodzaju relaks. Ale dosyć już o pisarce. O czym jest jej poradnik?


 Książka Kofty mówiąc bardzo ogólnie, dotyczy stosunków damsko-męskich. Przy czym każdy z tych członów relacji zostaje na jej łamach dogłębnie omówiony. Damy, które mają jakikolwiek dystans względem siebie, dowiedzą się z tej książki, jak powinny się zachowywać, by przykuć uwagę potencjalnej ofiary. Co więcej, dzięki temu poradnikowi my, kobiety możemy się dowiedzieć, ile każda z nas ma w sobie z Kopciuszka a ile ze złej królowej. Za sprawą autorki przechodzimy mały kurs sztuki uwodzenia, by po jego ukończeniu zapoznać się z kodeksem małżeństwa i pretekstami umożliwiającymi szybki rozwód. Czego chcieć więcej? Ciekawostek i humoru. Tego w książce Kofty również nie brakuje. Liczne anegdotki dotyczące życia erotycznego słynnych w historii kobiet, gwarantują nam godziny pełne wrażeń. I chociaż autorka tak wiele mówi o kobietach, to nie zapomina także o płci przeciwnej. Pisarka przedstawia nam całą paletę męskich charakterów i zachowań, przed którymi kobiety powinny się strzec. Kofta nie zapomina przy tym jednak o wyeksponowaniu wielu męskich zalet. Co poza tym? Szczypta anegdot dotyczących życia seksualnego w związku i roli dziecka w małżeństwie. To tylko część tematów poruszanych w książce Krystyny Kofty. By poznać je wszystkie, trzeba koniecznie wziąć do ręki „Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę”, gdyż po prostu nie sposób o nich opowiedzieć.

Pozycja godna uwagi, dla wszystkich, którzy lubią wszelkiego rodzaju poradniki, szczególnie te dotyczące relacji damsko-męskich. Jest łatwa w odbiorze, nie powoduje znudzenia i zapewnia uśmiech na twarzach czytelników. Polecam wszystkim zainteresowanym!


0 komentarze:

Prześlij komentarz