niedziela, 23 września 2012

Garstka informacji

Dziś notatka nietypowa i krótka. Praktyki pedagogiczne zajmują mi ostatnio dosyć dużo czasu, dlatego też kolejne recenzje nie pojawiają się tak szybko jak bym chciała. W zamian mam dla Was dwie istotne informacje.

Przy okazji recenzji książki Tyrmandowie. Romans amerykański wspominałam, że 30 września 2012 roku przyjedzie do Polski trzecia żona Leopolda Tyrmanda - Marry Ellen Tyrmand, dzięki której powstała ta wyjątkowa książka autorstwa Agaty Tuszyńskiej. Marry Ellen odwiedzi Warszawę, a czytelnicy będą mogli spotkać się z nią w następujących miejscach:


Jeśli zatem mieszkacie w Warszawie lub okolicach i macie chwilę czasu, wpadnijcie na któreś ze spotkań i przekonajcie się, jaka jest naprawdę ukochana żona Leopolda Tyrmanda.

Nie macie ochoty na spotkanie literackie? W takim razie zapraszam Was na seans filmowy. 21 września 2012 roku swoją premierę miał film, który dla wielu osób był produkcją długo oczekiwaną. Mam tu na myśli najnowsze dzieło Macieja Pisuka pt.: Jesteś bogiem.


Jestem już po piątkowej premierze, dlatego mogę powiedzieć kilka słów o tym filmie. Nie będzie to recenzja, bo takich produkcji jak ta nie sposób ocenić. Warto jednak powiedzieć co nieco o wrażeniach z filmu. Prosta z pozoru historia trójki młodych chłopaków jest w filmie Pisuka tak niesamowicie opowiedziana, że wprost nie sposób oderwać wzroku od ekranu. Marcin Kowalczyk, Dawid Ogrodnik i Tomasz Schuchardt zaangażowali się w swoje role bez reszty. Są w tym filmie takie sceny, w których gra aktorska tych panów zapiera odbiorcy dech w piersiach. Najwięcej emocji wzbudzają jednak ostatnie kadry tej produkcji, które mimo niedopowiedzeń wywołują wiele emocji. Na wypełnionej po brzegi kinowej sali panowała po projekcji cisza przetykana łzami. Historia przedstawiona na ekranie nie ma ograniczeń wiekowych, dlatego w kinie można było spotkać przedstawicieli różnych pokoleń. Myślę, że nawet osoby, które nie mają pojęcia, czym była Paktofonika, powinny zobaczyć ten film. Jest w nim na tyle uniwersalny przekaz, że nawet najbardziej odporny widz jest w stanie go odczytać. Z całego serca zachęcam wszystkich do obejrzenia tej fenomenalnej historii! :)

12 komentarzy:

 1. A randewu kiedy?;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No Kochany niebawem, przede mną jeszcze 2 dni praktyk. :D

   Usuń
 2. Oj szkoda, że Warszawa tak daleko :( czekam z niecierpliwością, aż ta książka wpadnie mi w ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najpierw musiałabym przeczytać powieść, żeby wybrać się na spotkanie autorskie, choć warszawa tak daleko:(

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy za HH nie przepadałam, ale w czasach, gdy ten gatunek muzyczny można nim było nazywać w całej rozciągłości słuchałam własnie Paktofoniki. :) Dlatego na pewno obejrzę ten film.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem trochę zawiedziony, że spotkania odbywać się będą jeno w stolicy. Są przecież jeszcze inne miasta w Polsce :)
  "Jesteś bogiem" - pewnie się kiedyś skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety nie mieszkam w Warszawie. Gdybym miała bliżej, to z chęcią bym poszła na te spotkanie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Spotkanie raczej nie dla mnie. Film wiem, że warty obejrzenia i historia warta poznania (chociaż gdzieś czytałam, że to nie tylko fakty, a fabuła trochę naciągnięta), ale jeszcze się wstrzymam. Praktyki pedagogiczne? Czyżby specjalizacja nauczycielska? (którą ja też planuję xD) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak (nie)stety nauczycielska. Polecam, polecam całym sercem! :D

   Usuń
 8. Jestem z tych, którzy o Paktofonice słyszeli, ale nie słuchali. Film pewnie obejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Już dawno nikt mnie tak nie zachęcił do obejrzenia filmu :-)

  OdpowiedzUsuń