niedziela, 10 lutego 2013

Podaj łapę!

AUTOR:
Grzegorz Firlit
TYTUŁ:
Szczeniakowo. Poradnik szczęśliwego właściciela szczęśliwego psa
WYDAWNICTWO:
Novae Res
LICZBA STRON:
296

Jesteś rodzicem małego 7-latka, który od jakiegoś czasu usilnie prosi Cię o zgodę na pieska? A może Ty sam/a jesteś zakochana w tych czworonogach i pragniesz sprawić sobie prześlicznego szczeniaczka? Uważaj! Za nim podejmiesz tak poważną decyzję i powiększysz swoją rodzinę o kolejnego domownika, przeczytaj książkę Grzegorza Firlita pt: Szczeniakowo. Poradnik szczęśliwego właściciela szczęśliwego psa i dowiedz się, jakie obowiązki będziesz musiał/a wykonywać mając pod opieką małego pieska. Jesteś gotowy/a na kilka dobrych rad od autora? W takim razie zapraszam do lektury tego arcyciekawego poradnika!


Nie mam wątpliwości, że autor Szczeniakowa to prawdziwy miłośnik psów. Napisany przez niego poradnik składa się bowiem nie tylko z praktycznych obowiązków związanych z wychowaniem czworonoga, ale również z wielu teoretycznych informacji, które uzasadniają szereg niezrozumiałych dla nas psich zachowań. I tak dowiemy się np. ile w naszym psie jest wilka, jak funkcjonuje umysł naszego pupila oraz czego dotyczy słynny model psiego działania 5F. Ta książka udzieli nam również wielu wskazówek w doborze rasy szczeniaka i przeprowadzi nas przez kolejne etapy jego rozwoju. W końcu znajdziemy w tej publikacji również sporo informacji związanych z tresurą czworonogów, którą ilustrują liczne fotografie rozsiane po całej książce. Kiedy przebrniemy przez wszystkie przygotowane przez autora wskazówki, czeka nas już tylko wyprawa po szczeniaczka i jego powolna socjalizacja w nowym otoczeniu. Choć proces ten przebiega różnie, to po lekturze książki Grzegorza Firlita jestem przekonana, że każdy z Was bez trudu podoła temu zadaniu.

Przyznam, że Szczeniakowo to książka, którą czyta się z wielką przyjemnością. Co prawda, nie planuję w najbliższym czasie zakupu czworonoga, ale wszystkie wiadomości, które udało mi się pozyskać z tej publikacji będą z pewnością bardzo przydatne, kiedy za kilka lat zdecyduję się na własnego psiaka. Myślę, że ten poradnik to książką, którą każdy właściciel psa powinien posiadać w swojej domowej biblioteczce. Świetnie wypunktowane informacje na temat tych czworonogów i cała masa praktycznych porad przydatnych w opiece nad psem to z pewnością nie jedyne zalety Szczeniakowa. Autor tej pozycji bardzo swobodnie porusza się w opisywanym temacie, co czyni odbiorcę jeszcze bardziej zaineresowanym kolejnymi nowinkami wyczytanymi z owej książki. Przemiłe zakończenie tej prawie 300 stronicowej przygody z pewnością wywoła uśmiech na Waszych twarzach. By nie zdradzić już nic więcej, odsyłam wszystkich psich pasjonatów do lektury, a sama odkładam książkę na biblioteczną półkę w nadziei, że za kilka lat będę mogła do niej powrócić.


Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości:


9 komentarzy:

 1. Fajna książka na prezent... tak myślę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój psiak ma już 8lat.. i nigdy nie czytałam książek o psach, bo nie sprawiał większych problemów :) Może jednak jak poczytam to poprzypominam sobie jak to było gdy był szczeniakiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią bym przeczytała, jednak mój pies ma już dwa lata ; ) Myślę, że pewnie sięgnę po nią dopiero w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój pies ma już sześć lat, ale gdy mój brat podrośnie to dam jemu do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja to się czaję na świnkę morską... :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To na pewno ciekawa książka dla osób, które chcą mieć psiaka. Mój ma już 13 lat, więc niczego nowego go nie nauczę, co ma umieć, to umie. Ale może gdy będę miała własną rodzinę i zechcemy mieć psa, to ją przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niby przydatna lektura, ale chyba nie mógłbym się zmusić, żeby przebrnąć przez całą tego typu książkę. Nudziłbym się jak mops :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam już pewne doświadczenie w wychowywaniu psów, ale nowych wiadomości nigdy za wiele;) Poza tym ta książka świetnie sprawdziłaby się jako prezent;)

  OdpowiedzUsuń