czwartek, 6 czerwca 2013

Agata i maluchy z Fortecznej powracają

AUTOR:
Ewa Karwan- Jastrzębska
TYTUŁ:
Agata i jeszcze Ktoś
SERIA:
Agata z placu Słonecznego
WYDAWNICTWO:
Marginesy
LICZBA STRON:
216


Jeszcze niedawno zachwycaliśmy się nową rudowłosą nianią, której udało się zapanować nad pięciorgiem książkowych bohaterów, a już mamy przed sobą kolejną część przygód Agaty, Matyldy i Piotrusia oraz Nieznośnych Trojaczków. Co tym razem wydarzy się w domu przy ulicy Fortecznej i czy niania nadal potrafi czarować?


Mamy jesień, a rodzice naszych małych bohaterów nie wrócili jeszcze z podróży. Ich wakacje przedłużają się ze względu na ślub młodych ludożerców, w którym podróżnicy koniecznie chcą uczestniczyć. Pod ich nieobecność, opiekę nad maluchami niezmiennie sprawuje Agata. Dzieciaki jak zwykle mają głowy pełne pomysłów i aktywnie spędzają każdą wolną chwilę. Biorą udział w zorganizowanym przez nianię "dniu życzeń", w którym będą mogli pomóc Chłopcu bez Domu, organizują Agacie urodzinowy prezent-niespodziankę, nocą podążają po mieście tropem niani, odwiedzają teatr i jego rekwizytornie, a wreszcie obchodzą niezwykłe święta Bożego Narodzenia. O tych i wielu innych wspaniałych przygodach dzieci z ulicy Fortecznej przeczytacie w drugiej części ich przygód pt.: Agata i jeszcze Ktoś.

Ewa Karwan-Jastrzębska po raz kolejny zaserwowała najmłodszym czytelnikom bardzo interesującą lekturę. Przygody Matyldy i Piotrusia oraz Adelajdy, Antoniego i Alberta są jak zwykle wyjątkowo nieprawdopodobne, a zarazem tak interesujące, że wprost nie sposób się od nich oderwać. Kto z nas nie chciałby poznać Piotrusia Pana, na własne oczy zobaczyć Krainy Śniegu, albo zasiąść do stołu z wymyślonymi przez siebie przyjaciółmi? Tego wszystkiego mają okazję doświadczyć bohaterowie książki i jej czytelnicy, jeśli tylko mają choć odrobinę wyobraźni.

Myślę, że wszyscy, którzy czytali pierwszą część z serii Agata z placu Słonecznego, będą zachwyceni kolejną  dawką przygód naszych bohaterów. Wszystkowiedząca Agata i całe grono jej oryginalnych przyjaciół zapewnią czytelnikom wiele miłych chwil. Jeśli chcecie dowiedzieć się, kim jest tytułowy Ktoś i jacy goście będą z dzieciakami w czasie wieczerzy wigilijnej, to jak najszybciej powinniście wraz ze swoimi pociechami zasiąść do lektury i na chwilę oderwać się od przyziemnej codzienności.

Agata i jeszcze Ktoś to prawdopodobnie ostatnia część przygód maluchów z ulicy Fortecznej. Kto wie, może Agata dzięki swoim magicznym zdolnościom znajdzie pracę u innej rodziny? Czas pokaże. 

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości:
11 komentarzy:

 1. Książka wydaję się byc ciekawa :) Lubię sobie poczytać czasami coś dla młodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Potwierdzam, bardzo miła lektura. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam pierwszą część, całkiem ciekawa:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja ze względu na dzieci dużo czytam różnych bajek, a teraz wchodzę razem z córka w książeczki dla starszych dzieci, a ta książka brzmi ciekawie, może kiedyś wpadnie i w nasze ręce.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak jest ruda, to musi być fajna ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Zacznę chyba robić listę z książkami, za pomocą których będę starał się zaszczepić miłość do literatury u moich przyszłych potomków :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ~Ambrose: gdy już zrobisz - podeślij ^_^

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze nie czytałam żadnej książki tej autorki, wszędzie tylko widzę pozytywne recenzje, ale nie wiem, czy by mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam pytanie - książka jest ilustrowana?

  OdpowiedzUsuń
 10. Owszem, w książce znajdują się ilustracje. Są to jednak tylko szkice ołówkiem, a nie kolorowe obrazki. :)

  OdpowiedzUsuń