środa, 3 lipca 2013

Nowości wydawnicze

AUTOR:
Marek Rybarczyk
TYTUŁ:
Tajemnice Windsorów
WYDAWNICTWO:
Marginesy
PREMIERA:
03 lipca 2013r.

Tajemnice Windsorów odsłaniają kulisy brytyjskiej dynastii. Korzystając z nowych prac historyków brytyjskich autor opisuje: tajemnice dworu i ekscesy seksualne, współpracę Edwarda VIII z nazistami i problemy małżeńskie Elżbiety II oraz nowe okoliczności ostatniego romansu i śmierci Diany w paryskim tunelu. Czy równie popularni jak Diana - Kate, William i ich dziecko utrzymają prestiż monarchii w nadchodzącej epoce nielubianego księcia Karola? 


Czy czytelnik będzie miał odwagę czytać tę książkę? Być może lektura tak wstrząsających historii wywróci jego wizję świata, czyniąc go pełnym pułapek i mrocznych tajemnic. Sięgając po Sekrety Windsorów robi się to na własną odpowiedzialność. Ciekawość jest największą pułapką a wiedza prawdziwym afrodyzjakiem. Wybór należy do czytelnika!


AUTOR:
Georges Flipo
TYTUŁ ORYGINALNY:
La commisaire n`aime point les vers
TYTUŁ POLSKI:
Pani komisarz nie znosi poezji
PRZEKŁAD:
Krystyna Arustowicz
WYDAWNICTWO:
Noir sur Blanc
PREMIERA:
czerwiec 2013r.

Przedstawiamy bohaterkę nowej serii kryminałów z Francji:

Viviane Lancier, 37-letnia singielka, nie znosi nie tylko poezji. Nie znosi przede wszystkim własnego odbicia w lustrze, zwłaszcza gdy nie może się wcisnąć w dopiero co kupiony elegancki kostium. Wszystkie diety przegrywają bowiem ze stresem, jaki nieustannie towarzyszy komisarzowi III Wydziału Kryminalnego Policji w Paryżu. W odróżnieniu od innych bohaterów serii kryminalnych, komisarza Brunettiego czy Montalbana, musi odmawiać sobie uroków dobrej kuchni, a kiedy już je, to bardzo niewyszukanie i w pewien sposób rozpaczliwie. Smakowity kąsek dla miłośników dobrego kryminału – ten jest napisany lekko, z inteligentnym humorem.

AUTOR:
Magdalena Kawka
TYTUŁ:
Wyspa z mgły i kamienia
WYDAWNICTWO:
MG
PREMIERA:
31 lipca 2013r.

Wyspa z mgły i kamienia to przepiękna opowieść o tym, że w każdym momencie można uwierzyć w siebie i odmienić los, przeżywając w dodatku niezwykłą przygodę. Julia dzięki swej determinacji trafi na Kretę, gdzie rozpocznie zupełnie nowe życie.

Przez całe lata bała się, że nie da rady wykonać zadań, które sama na siebie nałożyła. Starała się być dla swoich córek jednocześnie matką i ojcem. Każdego ranka myślała jedynie o tym, żeby nikt nie umarł na jej dyżurze. I jeszcze, żeby dziewczynki były szczęśliwe. To wypełniało po brzegi dni i noce.

Kiedy dzieci dorosły, uświadomiła sobie, że w powtarzalnej, banalnej codzienności zgubiła coś bardzo ważnego- samą siebie. Że zapomniała o marzeniach. I postanowiła o nie walczyć. Przeniosła się na cichą kreteńską wieś, aby żyć, robiąc to wszystko, na co nigdy nie miała czasu. Nie podejrzewała, że cisza może oznaczać nadejście burzy i że zaczyna się dla niej życie pełne emocji i niebezpieczeństw. Prawdziwe życie, które ani przez chwilę nie wywoła u niej lęku.

Ps. Z pewnością nie uda mi się opowiedzieć Wam o wszystkich tych książkach. Jeśli więc macie w planach lekturę choć jednej z nich, będę z niecierpliwością czekała na Wasze recenzje. 

4 komentarze:

 1. "Pani komisarz nie znosi poezji" - okładka nieszczególnie mi się podoba, treść również wydaje się średnio atrakcyjna, ale wydawnictwo Noir sur Blanc na okładce to bardzo dobra rekomendacja. Ciekawe, czy książka będzie chociaż trochę podoba do "Szmiry" Bukowskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ja bardzo chciałabym przeczytać "Tajemnice Windsorów"! Monarchia brytyjska to mój konik i czytam wszystko co z nią związane!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tym razem nie znalazłam nic dla siebie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Tajemnice Windsorów" z chęcią przeczytam (oni też są ludźmi, więc nie widzę problemu, dlaczego by nie mieli popełniać skandali:)). Drugą książka z pewnością interesująca, coraz bardziej przekonuję się do kryminałów. Ostatnia książka w sam raz na wakacje: lekka i łatwo się ją czyta. :)

  OdpowiedzUsuń