środa, 14 sierpnia 2013

¿Español? Sí, gracias nr 23

TYTUŁ:
 ¿Español? Sí, gracias 
CENA:
10,50zł
DWUMIESIĘCZNIK:
nr 23
LICZBA STRON:
34

PRENUMERATA:
http://www.espanol.edu.pl/prenumerata.php


Wczoraj opowiedziałam Wam trochę o Wydawnictwie Colorful Media i ukazujących się jego nakładem magazynach. Przedstawiłam Wam również zawartość English Matters. Dziś pora na krótką charakterystykę zawartości drugiego magazynu, który trafił w moje ręce, czyli ¿Español? Sí, gracias.

Magazyn ten jest skierowany dla osób, które posługują się językiem hiszpańskim w stopniu średnio zaawansowanym lub zaawansowanym. Osoby, które dopiero zaczynają obcować z tym językiem, mogą mieć trudności ze zrozumieniem artykułów. Jeśli jednak natrafimy na jakieś nieznane słowo, z pomocą przyjdzie nam słowniczek zamieszczony pod każdym tekstem. ¿Español? Sí, gracias składa się z kilku działów, w którym znajdziemy następujące treści:

Noticias - wiadomości, wśród których tym razem słów kilka o Burgos, czyli hiszpańskiej stolicy gastronomii, gdzie aż roi się od wspaniałych restauracji.

Tema especial - tym razem zdominowany przez opis działalności charytatywnej sióstr Alicii i Esther Koplowitz.

Cultura - czyli garść informacji ze świata kultury. W tym numerze artykuł poświęcony sylwetce José Miguela Conejo Torresa, czyli Leivy. Ten niezwykle popularny w Hiszpanii muzyk ma naprawdę czarujący głos.

Sociedad - rzecz o problemach społecznych w Hiszpanii. W tej części dowiecie się, czym jest el escrache, kim jest znana ze swojej oryginalnej powierzchowności księżna Alba oraz jaką historię opowiedziała czytelnikom Alicia Esteve. Po całej garści wiedzy, czas na coś kulinarnego. Dowiecie się zatem, czym jest dieta śródziemnomorska i co powinniśmy spożywać, jeśli chcemy mieć nienaganną sylwetkę. 

Historia- czyli mój ulubiony temat. Tym razem dowiemy się co nieco o operacji Flecha Rota. Czym była ta słynna strzała i kiedy miały miejsce wydarzenia? O tym właśnie przeczytacie w artykule!

Idioma- pora na wiadomości językowe. Jeśli ciekawi Was odmiana przez osoby w języku hiszpańskim, to będziecie mieli okazję dowiedzieć się o niej nieco więcej.

Viajes - i na koniec uwielbiane przez każdego podróże. W tym numerze znajdziemy się na słynnej Ibizie, czyli 3 co do wielkości wyspie w archipelagu Baleary. O miejscowych atrakcjach i sposobach na aktywne spędzanie wolnego czasu dowiecie się własnie z tego artykułu.

Cocina - kuchnia, a tu przepis na pyszną sałatkę rodem z hiszpańskiej kuchni. Po tak smacznej przekąsce pozostaje tylko krótka powtórka materiału.

Práctica - a więc sprawdzenie swojej wiedzy w praktyce. Kilka prostych słówek i ćwiczeń sprawdzających pozwoli Wam utrwalić słownictwo, z którym zetknęliście się w artykułach. Prawda, że łatwo można połączyć przyjemne z pożytecznym?

Dodatkowym atutem wielu artykułów są kody, które umożliwiają odsłuchanie tekstów w formacie mp3 na stronie www.espanol.edu.pl . Dzięki temu czytelnik ma szansę obcować również z "żywą mową".

Wszystkim zainteresowanym przypominam, że najnowsze numery ¿Español? Sí, gracias i English Matters można kupić w salonach Empik, salonikach InMedio, Relay, kioskach Ruch i Kolporter oraz księgarniach językowych (np. Omnibus, Polanglo). Cena nie jest wysoka, a magazyn zawiera w sobie tak wiele różnorodnych informacji, że z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie.
8 komentarzy:

 1. Hiszpańskiego trochę "liznęłam" przed wyprawą do Boliwii w zeszłym roku i żałuję że nie udało mi się tego pociągnąć... Obawiam się że magazyn przerasta moje możliwości, jednak już cieszę się na inne języki. Bardzo jestem ciekawa czy poradzę sobie z francuskim od którego miałam sporą przerwę...

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że magazyny wydawnictwa Colorful Media przeprowadzają prawdziwą inwazję na książkowe blogi :)

  Hiszpańskiego niestety nigdy się nie uczyłem, a szkoda, bo fajnie byłoby przeczytać choćby Llosę w oryginale.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hiszpański jest dla mnie obcy, ale bardzo fajna sprawa:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Te magazyny są naprawdę świetną pomocą w nauce języków. Nawet lenie i osoby, którym brak zapału do nauki zaczną się mimowolnie uczyć, bo aż chce się czytać te czasopisma!

  OdpowiedzUsuń
 5. Hiszpański jest mi kompletnie obcy, więc spasuję. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jej, gdybym nie była takim leniem. Ogromnie chciałabym dobrze mówić po hiszpańsku. :(

  OdpowiedzUsuń
 7. O, gdybym nie była tak zajęta - z chęcią przyglądnęłabym się tym magazynom:) Bardzo mi się u Ciebie - w Twoim notesie - podoba:)

  OdpowiedzUsuń