wtorek, 13 sierpnia 2013

Wydawnictwo Colorful Media

Niedawno dzięki uprzejmości pani Pauliny z Wydawnictwa Colorful Media trafiły do mnie dwa magazyny dla osób uczących się języka obcego, dlatego też postanowiłam podzielić się z Wami informacjami na temat wspomnianego wydawnictwa i pokazać Wam, z czego składają się takie przydatne w edukacji magazyny.

Colorful Media to wydawnictwo magazynów językowych i serwisów internetowych, wśród których dominują te związane z edukacją. Ich publikacje pewnie nie raz widzieliście w salonach Empik, salonikach prasowych InMedio, Relay, w kioskach sieci Ruch i Kolporter, czy księgarniach językowych. Wydawnictwo publikuje następujące magazyny:


Business English, czyli czasopismo dla osób zainteresowanych światową gospodarką i sprawami biznesowymi. Można w nim znaleźć słownictwo branżowe i wiele ciekawych artykułów na temat funkcjonowania angielskich przedsiębiorstw. Ten dwumiesięcznik jest szczególnie popularny w gronie osób zajmujących wysokie stanowiska w międzynarodowych korporacjach.


English Matters to dwumiesięcznik dla wszystkich zainteresowanych nauką języka angielskiego. Zawiera wiele ciekawostek związanych z życiem codziennym, kulturą i rozrywkami Brytyjczyków. Zamieszczone w nim artykuły opatrzone są niezwykle bogatym materiałem ilustracyjnym i bez problemu mogą służyć do indywidualnej lub grupowej nauki tego języka. 


Deutsch Aktuell to dwumiesięcznik dla zainteresowanych językiem niemieckim. Magazyn ten może posłużyć do nauki niemieckiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Czasopismo jest również źródłem wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych.¿Español? Sí, gracias to magazyn, który ukazuje się na polskim rynku co dwa miesiące. Większość artykułów w nim zamieszczonych, powstaje w Hiszpanii. Czasopismo to przeznaczone jest dla wszystkich, którzy chcą się uczyć języka hiszpańskiego i poznać bliżej tamtejszą kulturę. Français Présent to także dwumiesięcznik, choć ten tworzony jest z myślą o wszystkich, którzy uczą się języka francuskiego. Publikowane w nim artykuły dotyczą różnych kwestii bardziej lub mniej związanych z życiem codziennym we Francji. ОСТАНОВКА: РΟССИЯ! to czasopismo do nauki języka rosyjskiego. W przeciwieństwie do poprzednich przedstawianych magazynów jest to kwartalnik, który cieszy się wielkim zainteresowaniem uczniów, studentów i lektorów tego języka. Lektura tego magazynu to znakomita forma nauki (oczywiście tylko dla tych, którzy znają cyrylicę).


Przywołane przeze mnie tytuły to nie jedyne magazyny wydawane nakładem Colorful Media. Wiadomości na temat pozostałych znajdziecie na stronie internetowej www.colorfulmedia.pl

Miałam przyjemność zapoznać się z informacjami zawartymi w dwóch z wymienionych wyżej magazynów, o których chciałabym Wam co nieco opowiedzieć. By jednak zupełnie Was nie zanudzić, dziś opowiem tylko o jednym z nich, a mianowicie o:

TYTUŁ:
English Matters
DWUMIESIĘCZNIK
nr 41/2013
LICZBA STRON:
42
CENA:
9,50zł
PRENUMERATA:

Magazyn ten przeznaczony jest dla osób, które znają język angielski na poziomie średnio zaawansowanym lub zaawansowanym. Teksty w nim zawarte są bowiem napisane wyłącznie w języku angielskim. Jedynie trudne słówka znajdujące się w danym artykule, zostają wytłumaczone w języku polskim. Czasopismo przeznaczone jest dla osób w różnym wieku. Odbiorcami tekstów bez problemu mogą być zarówno kobiety jak i mężczyźni, gdyż artykuły opublikowane na jego łamach zapewniają pełną różnorodność. Na ten magazyn składa się siedem działów, w obrębie których odnajdziemy następującą tematykę:

1. This and That - znajdziemy tu informacje z różnych zakątków świata. Od informacji na temat The Gate to Hell w Turkmenistanie, poprzez nowinki na temat Caleras, czy najbardziej aktywnego wulkanu w Kolumbii, aż do opowieści związanej z historią amerykańskiej flagi.

2. People and Lifestyle - w dziale tym możemy znaleźć informacje na temat życia sławnych osób. W numerze 41 są to: krótka biografia widocznej na okładce Beyonce Knowles i informacje na temat kariery oraz życiowych planów Jana Błachowicza. 

3. Culture - w dziale tym publikowane są nowinki ze świata kultury. Jeśli jesteście ciekawi, za co można dostać Toscara i co takiego zdarzyło się 12 lipca, to w tej części magazynu znajdziecie potrzebne Wam informacje.

4. Career - czyli garść wiadomości biznesowych dla każdego. Artykuł o zarabianiu pieniędzy w domowym zaciszu z pewnością zainteresuje niejednego czytelnika.

5. Language - to dział językowo-gramatyczny dla każdego, kto chciałby odświeżyć sobie nieco wiadomości teoretyczne niezbędne do nauki języka angielskiego. 

6. Travel - dział najprzyjemniejszy, bo dzięki niemu udajemy się w podróż. Tym razem naszym celem będą słynne Falklandy i dawna faktoria handlowa Goa. 

7. Leisure - i wreszcie czas na wypoczynek, czyli kilka ciekawostek na temat koszmarów i popularnego na całym świecie muzeum Madame Tussand.

Miłym dodatkiem są kody zamieszczone na wielu stronach czasopisma, dzięki którym możemy odsłuchać nagrań artykułów zamieszczonych tutaj. Jeśli więc znacie język angielski na tyle, by móc swobodnie czytać dłuższe wypowiedzi pisemne, to lektura English Matters będzie dla Was czystą przyjemnością. Serdecznie polecam wszystkim zainteresowanym. Następnym razem opowiem o drugim przesłanym mi magazynie, czyli 
¿Español? Sí, gracias.


12 komentarzy:

 1. No z tej strony to Cię nie znałem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja siebie też nie. Spokojnie, ze zrozumieniem tego hiszpańskiego czasopisma szło mi dużo gorzej. :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne, fajne, gdybym tylko nie była takim leniwcem. :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mogę się już doczekać gdy dojdą moje gazetki. Angielski biznesowy znam bo sama kilkakrotnie kupowałam, bardzo jestem ciekawa pozostałych :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej interesuje mnie francuski i angielski, trzeba siě w końcu zaopatrzyć w te magazyny :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zachęcam, bo w takiej formie obcowanie z językiem jest bardzo przyjemne. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Miałam przyjemność kilka razy czytać "English matters" i bardzo dobrze to wspominam ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. To są jedyne takie czasopisma na naszym rynku :) Naprawdę bardzo je sobie cenię. Moim ulubionym jest wprawdzie Business English i Francais Present, ale English Matters też jest naprawdę świetnym magazynem dla osób uczących się j.angielskiego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe te czasopisma, można by spróbować. :) Nie wiem, czy mój angielski jest aż tak dobry. Chyba muszę się przekonać. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam te językowe czasopisma! Szczególnie te poświęcone językowi francuskiemu :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawe magazyny, być może keidyś się przełamie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie słyszałam jeszcze o tym wydawnictwie, a zapowiada się naprawdę dobrze;)

  OdpowiedzUsuń