środa, 2 lipca 2014

Jedziemy do Warszawy! ["Zrób to w Warszawie!" - Łukasz Kamiński, Agnieszka Kowalska]

Od jakiegoś czasu planuję kilkudniową wycieczkę po Warszawie. Najdłużej szukałam książkowego przewodnika, dzięki któremu mogłabym ze szczegółami zaplanować trasę podróży. Wreszcie trafiłam na prawdziwy skarb! Z trzecim już wydaniem przewodnika Agnieszki Kowalskiej i Łukasza Kamińskiego pt.: Zrób to w Warszawie! mogę jechać do stolicy choćby dziś i to z zamkniętymi oczami!

Zapytacie, jak można zwiedzać tak piękną miejscowość nie otwierając oczu?! Odpowiadam: wszystkimi zmysłami. Zupełnie tak, jak podczas lektury tego genialnego przewodnika. To właśnie jego autorzy przypomnieli mi, że wycieczka po stolicy nie musi się sprowadzać wyłącznie do oglądania zabytków, a wręcz przeciwnie, powinna być podróżą po miejscach, w których możemy poznać charakterystyczny klimat tego miasta.

Na każdej stronie książki Zrób to w Warszawie! znajdziecie ciekawe atrakcje turystyczne, interesujące lokale gastronomiczne i wyjątkowe miejsca do rozkoszowania się klimatem Warszawy. Autorzy poświęcili uwagę monumentalnym symbolom stolicy (jak słynna warszawska Syrenka czy Pałac Kultury i Nauki), nie uciekając przy tym od miejsc, o których statystyczny turysta nawet by nie pomyślał (np. warszawskie ogródki działkowe). Agnieszka Kowalska i Łukasz Kamiński do współpracy nad przewodnikiem zaprosili również warszawskich artystów, gotowych otworzyć przed czytelnikami drzwi do swoich ulubionych kawiarenek i sklepów we wszystkich dzielnicach stolicy. Czego chcieć więcej? Może tylko zasobnego portfela, by móc z czystym sercem skorzystać z tak wielu miejscowych atrakcji.

Zrób to w Warszawie! jest przeznaczony dla turystów z całej Polski, jak również dla przyjeżdżających do Warszawy z zagranicy. Drugim językiem tej książki jest bowiem angielski, na który tłumaczone są informacje o każdym zabytku, restauracji, czy parku uwiecznionym na kartach przewodnika. Obcokrajowcy nie będą zatem mieć najmniejszego problemu w zlokalizowaniu miejsc, tak szczegółowo przedstawionych w tej wyjątkowo udanej pozycji.

I wreszcie warto wspomnieć o szeregu tzw. "zalet turystycznych", jakie posiada ten przewodnik. Podręczny format i niewielka objętość pozwalają spakować go do każdej torebki lub plecaka. Granatowa wstążka przyczepiona do górnego brzegu bloku książkowego daje nam szansę na zaznaczenia miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy, zaś wyjątkowo dokładne mapy zamieszczone na końcu przewodnika i całe mnóstwo adresów atrakcji wartych odwiedzenia nie pozwolą nam się zgubić w terenie. 

Dość zachwalania! Pakować plecaki! Pora przekonać się, czy Warszawa rzeczywiście "da się lubić", a przewodnik pt.: Zrób to w Warszawie! w praktyce sprawdza się równie dobrze, co w teorii. Gdy tylko przetestuję go "na własnej skórze", na pewno podzielę się z Wami wrażeniami. 


AUTORZY:
Agnieszka Kowalska, Łukasz Kamiński
TYTUŁ:
Zrób to w Warszawie! / Do it in Warsaw!
WYDANIE:
III
WYDAWNICTWO:
LICZBA STRON:
328

10 komentarzy:

 1. Ha, lubię takie rzetelne, bogate w przydatne informacje oraz adresy przewodniki - lubię poznawać dane miasto na własną rękę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też, wprost nie znoszę zdawać się na łaskę przewodników, którzy już niejednokrotnie mnie zawodzili. ;)

   Usuń
 2. Hah, ciekawa książka i chciałabym poznać coś takiego o Kielcach. Mieszkam tu, a i tak sądzę, że dowiedziałabym się kilku interesujących rzeczy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też bym chciała coś takiego o Kielcach :) Właśnie się wybieram na wakacje (do rodziców), ale to miasto tak się zmieniło, że teraz to już bym się chyba w nim zgubiła :)

   Usuń
 3. Z tego co wiem istnieje jeszcze książka pt.: "Zrób to w Trójmieście", którą też będę musiała zakupić. O dobrym przewodniku po Kielcach nie słyszałam. :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo jestem teraz ciekawa Twojej relacji z wycieczki:) A przewodnik będę miała na uwadze, z pewnością:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się podoba to, że w przewodniku znajdują się nie tylko najważniejsze turystycznie punkty miasta. Czasami w bocznych uliczkach można odkryć mało znane perełki. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na razie mi się nie przyda, ale może w przyszłości skorzystam. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Interesuje się przewodnikami, jednak o tym nie słyszałam, brzmi bardzo ciekawie i konkretnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja też chcę do Warszawy, mam nadzieję, że uda mi się kiedyś wybrać na wycieczkę do stolicy :)

  OdpowiedzUsuń