czwartek, 14 sierpnia 2014

Wierszowane baśnie ["Baju baj bajki z baśni"- Anna Piniańska- Kordyś]

Zapada wieczór. Kładziemy się do łóżka. Tuż obok nas siada mama lub tata, by przeczytać nam na dobranoc jeszcze jedną baśń. Znajomy obrazek? Ależ oczywiście! Niemal każdy z nas przeżył te piękne chwile, kiedy baśnie czytane nam przez rodziców potrafiły przenosić do zupełnie innych światów. Dziś sami niejednokrotnie siadamy przy naszych usypiających pociechach i stajemy się narratorami baśniowych opowieści. Starsze dzieci zazwyczaj są oczarowane przygodami ulubionych bohaterów. Nieco inaczej jest z młodszymi pociechami, które nie zawsze chętnie słuchają długich historii. Anna Piniańska-Kordyś znalazła na to radę. Najpopularniejsze baśnie przedstawiła za pomocą wierszyków, które nie tylko opowiadają baśniową historię, ale też niebywale szybko zapadają w pamięć. Tak powstał zbiorek Baju baj bajki z baśni, będący miłą alternatywą dla wszystkich opiekunów niecierpliwych maluchów.

Bohaterami baśni zamieszczonych w książce Anny Piniańskiej-Kordyś są same najsłynniejsze persony, które znać powinno każde dziecko. Mamy tu maleńką Calineczkę, sprytnego kota w butach, wesołe krasnoludki, prawdziwą księżniczkę, która przeszła "próbę ziarnka grochu", pastuszka-kłamczuszka, biedną dziewczynkę z zapałkami i wielu innych bohaterów gotowych umilić najmłodszym każdą nudną chwilę. Wystarczy tylko przewracać strony i otwierać drzwi do wielu fantastycznych opowieści.

Książeczka pt.: Baju baj bajki z baśni ma zaledwie 60 stron i dzięki temu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą ją mieć zawsze przy sobie. W podróży, na plaży i przy łóżeczku baśnie sprawdzą się znakomicie. Maluchy będą szczerze zachwycone, a rodzice raz jeszcze powrócą do lat młodości i spędzą przyjemne chwile u boku swoich dawnych ulubieńców.

Siedem wierszowanych baśni zamieszczonych w tym wspaniałym zbiorku posiada również piękne, kolorowe ilustracje, które znakomicie korespondują z przygodami wspomnianych już bohaterów. To właśnie one sprowokują nawet najbardziej oporne maluchy do sięgnięcia po tę uroczą książeczkę, która powinna znaleźć się w każdym domu. AUTOR:
Anna Piniańska-Kordyś
TYTUŁ:
Baju baj bajki z baśni
WYDAWNICTWO:
LICZBA STRON:
60

PS. Moje ostatnie prawdziwe wakacje właśnie się kończą. Pora wrócić do rzeczywistości i czytania. ;))

6 komentarzy:

 1. Lubię baśnie, ale obecnie nie mam komu ich czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo Ci dziękuję :) U mnie się z pewnością znajdzie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ha, ja również nie mam na razie komu czytać tego typu książek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mam dzieci, ale taka książeczka nadaje się idealnie na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie sprezentują ją mojej małej kuzynce :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam takie baśnie, nigdy z nich nie wyrosnę ;)

  OdpowiedzUsuń