piątek, 5 września 2014

English is easy! ["Przystępna gramatyka angielska z ćwiczeniami" - Ryszard Purski]

Język angielski zdominował cały świat. W szkole, pracy, na wakacjach - wszędzie porozumiewamy się z brytyjskim lub amerykańskim akcentem. By jednak móc prowadzić swobodne konwersacje potrzeba dobrego zaplecza teoretycznego w postaci odpowiedniego zasobu słownictwa i znajomości angielskiej gramatyki. Znakomitą pozycją książkową, która w niedługim czasie przygotuje nas do posługiwania się językiem angielskim jest książka Ryszarda Purskiego pt.: Przystępna gramatyka angielska z ćwiczeniami.

Książka autorstwa Purskiego ma charakter podręcznika do pracy zbiorowej lub indywidualnej, za sprawą którego poznamy podstawowe informacje dotyczące angielskiej gramatyki, istniejących w tym języku czasów i stosowanych na co dzień części zdania. Niewątpliwą zaletą Przystępnej gramatyki angielskiej są właśnie tytułowe ćwiczenia. Znajdują się one po każdym podrozdziale i są znakomitym sprawdzianem wiedzy przyswojonej podczas czytania tejże książki.

Przystępna gramatyka angielska z ćwiczeniami sprawdzi się świetnie zarówno u młodzieży w wieku szkolnym, jak i u nieco starszych uczniów, którzy chcieliby raz jeszcze powtórzyć kluczowe zagadnienia związane z tymże językiem. Odbiorcami tej publikacji mogą być wszyscy, niezależnie od umiejętności i poziomu zaawansowania. Narracja autorska jest na tyle jasna i klarowna, że nawet osoba początkująca odnajdzie się w tym pozornie skomplikowanym świecie obcojęzycznej gramatyki.

W czasie lektury tegoż podręcznika z przyjemnością przechodziłam kolejne etapy językowego wtajemniczenia, co i rusz sprawdzając opanowaną wiedzę. Sporą satysfakcję sprawiały mi dobrze wykonane ćwiczenia, po których z przyjemnością przyswajałam następne gramatyczne informacje. Dość powiedzieć, że w kilka dni przebrnęłam przez całą książkę, wynosząc z niej sporą ilość wiedzy i umiejętności. Jeśli zatem macie ochotę spróbować swoich sił w starciu z językiem angielskim, to Przystępna gramatyka angielska z ćwiczeniami zdecydowanie Wam w tym pomoże. Wystarczy tylko mieć trochę cierpliwości i determinacji. Miłej nauki!

AUTOR:
Ryszard Purski
TYTUŁ:
Przystępna gramatyka angielska z ćwiczeniami
WYDAWNICTWO:
LICZBA STRON:
300

1 komentarz:

  1. Cały czas jestem pod wrażeniem ludzi, którzy kilka wieków temu byli w stanie władać kilkoma językami, mimo iż nie dysponowali taką paletą pomocy naukowych, jaka oferowana jest współczesnemu człowiekowi :)

    OdpowiedzUsuń