poniedziałek, 27 października 2014

Pirlo, król włoskiego futbolu ["Pirlo. Myślę, więc gram" - Andrea Pirlo oraz Alessandro Alciato]

W środowisku piłkarskim od lat pokutuje stereotyp, że dobry futbolista nie grzeszy inteligencją. Być może w wielu przypadkach sprawność fizyczna i talent piłkarski nie idą w parze z intelektem, jednak kariera Anrei Pirlo jest najlepszym dowodem na to, że połączenie inteligencji i umiejętności stanowi znakomitą kombinację, która gwarantuje światowy sukces. Zawodnik Juventusu Turyn wie o tym najlepiej. W książce pt.: Pirlo. Myślę, więc gram dzieli się on spostrzeżeniami na temat piłki nożnej i własnych osiągnięć ze wszystkimi, którzy mają ochotę poznać jego historię.

Podczas lektury tej książki nie poznacie zbyt wielu ciekawostek z życia prywatnego naszego piłkarza. Będziecie za to mieli niepowtarzalną okazję odkryć jego pasje i przyzwyczajenia, przeżyć z nim raz jeszcze najważniejsze mecze w karierze i dowiedzieć się, w jaki sposób Pirlo traktuje kolegów z boiska. Te luźne rozważania Andrei napisane w wyjątkowo przystępny sposób, czyta się po prostu błyskawicznie. Dwadzieścia rozdziałów książki pt.: Myślę, więc gram to zbyt mało, by autor odkrył przed nami wszystkie karty swojej biografii. I bardzo dobrze. Dopóki piłka w grze, a Pirlo przy niej, nie warto podsumowywać zawodowej kariery. Bohater tej książki wie o tym najlepiej.

Pirlo zaraża czytelników swoim optymizmem i miłością do piłki nożnej. Dzięki Myślę, więc gram przekonamy się, że światowej sławy sportowcowi też zdarza się być zwyczajnym mężczyzną. Wtedy właśnie lubi grać na konsoli lub spędzać czas z przyjaciółmi. Fenomen Pirlo polega jednak na tym, że należy do grupy ludzi, dla których najważniejsza jest rodzina. I to właśnie jej tajemnic piłkarz strzeże najbardziej.

Opowieść Andrei Pirlo wyróżnia się na tle biografii jego sportowych kolegów, bo i autor tej książki jest wyjątkowo oryginalną osobowością. W jego zawodowej karierze zwykle to intelekt bierze górę nad emocjami. Podczas lektury tej książki co i rusz będziecie mieli okazję się o tym przekonać. Autor książki wielokrotnie unika wartościowania i stara się nie oceniać innych przez pryzmat ich zachowania. Jest za to znakomitym obserwatorem i sportowcem świadomym swoich umiejętności i to nie tylko tych piłkarskich. Największą bowiem zaletą tej książki jest fakt, że czyta się ją nad wyraz szybko, a lekkie pióro Pirlo (przy pewnym wsparciu Alessandro Alciato) czyni z niej pozycję przystępną nawet dla najbardziej zagorzałych przeciwników biografii.

Choć Pirlo ostatnio zaskakuje nas nie tylko na piłkarskim boisku, ale i w reklamie polskiej firmy Drutex, to z czystym sercem mogę polecić Wam książkę jego autorstwa, która jest jedną z najlepszych biografii sportowych, jakie do tej pory miałam okazję przeczytać. 

AUTORZY:
Andrea Pirlo, Alessandro Alciato
TYTUŁ ORYGINALNY:
PENSO QUINDI GIOCO
TYTUŁ POLSKI:
Pirlo. Myślę, więc gram
TŁUMACZENIE:
Marcin Nowomiejski
WYDAWNICTWO:
LICZBA STRON:
256


6 komentarzy:

 1. Tym razem nie dla mnie. Niestety w ogóle nie interesuję się sportem :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Biegnę poinformować tatę. On pożera wszystko, co związane z piłką, a jeśli to jeszcze jest kawałek dobrej literatury to nawet się nie waham:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam typa - nie wiem jak w rzeczywistości, ale na boisku bystrzejszym rozgrywającym jest tylko Xavi (a i to jest raczej dyskusyjne) :D A do tego ta kozacka broda - chyba tylko Gattuso za czasów swojej świetności miał fajniejszą - bardziej morderczą :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takiej brody to nawet Talibowie by się nie powstydzili :D

   Usuń
 4. Choć nigdy nie byłem fanem PIrlo, to nie sposób nie docenić jego kunsztu. Wielki piłkarz. Chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten sport w ogóle mnie nie interesuje, więc nawet nie znam zbytnio tej postaci. Zdecydowanie nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń