sobota, 31 grudnia 2016

Mężczyźni o sobie samych ["Czasem czuły, czasem barbarzyńca"- T. Kwaśniewski, J. Masłowski]

Często słyszymy, że mężczyźni nie rozumieją kobiet, ale czy aby na pewno nie działa to również w drugą stronę? Czy my, Drogie Panie, zawsze znamy pragnienia i potrzeby naszych mężczyzn? Okazuje się, że nie. By jednak znaleźć nić porozumienia międzyplanetarnego, trzeba wysłuchać tego, co ma do powiedzenia druga strona. Stąd pomysł na książkę, która dla mężczyzn jest swego rodzaju zwierciadłem, odbiciem zdarzeń z ich życia codziennego, a dla kobiet stanowi przewodnik po skomplikowanym świecie mężczyzn. Czasem czuły, czasem barbarzyńca to znakomita opowieść o męskości dla czytelników w każdym wieku.

Zapytacie pewnie, skąd pomysł, aby dwóch mężczyzn w formie wywiadu-rzeki rozprawiało o potrzebach współczesnego mężczyzny? Odpowiedź jest prosta: z potrzeby chwili. Kiedy Tomasz Kwaśniewski - dziennikarz piszący o mężczyznach i Jacek Masłowski - psychoterapeuta oraz współzałożyciel Fundacji Masculinum zaczęli w studiu radiowym prowadzić swoje rozmowy o męskości, nie podejrzewali jeszcze, że ich przemyślenia będą stanowić treść książki, która zyska uznanie wśród przedstawicieli obojga płci. Dzięki determinacji obu autorów powstał oryginalny przewodnik, który zrywa ze wszystkimi stereotypami na temat mężczyzn, obnażając prawdziwe oblicze naszych dziadków, ojców i mężów. Chcecie poznać najbardziej skrywane tajemnice męskiej psychiki? Sięgnijcie po książkę Tomasza Kwaśniewskiego i Jacka Masłowskiego, a przekonacie się, że nikt tak rzeczowo nie potrafi opowiadać o mężczyznach niż oni sami.

Autorzy książki pt.: Czasem czuły, czasem barbarzyńca obalają stereotypy. Udowadniają czytelnikom, że mężczyzna to tylko człowiek, któremu zdarzają się chwile słabości i wzruszenia. Ponadto, na swoim przykładzie pokazują, jakie wzorce powinien przekazywać swojemu potomstwu czuły i kochający ojciec, czego powinien nauczyć swoje dzieci i jak postępować, by nie sprowadzić swojego życia do wypełniania jedynie społecznej roli narzuconej mu przez kulturę. Te wszystkie wskazówki są dla autorów punktem wyjścia do opisu sylwetki współczesnego mężczyzny z jego wadami i zaletami, opisu, który raz na zawsze zmieni nasze sądy o facetach i ich męskości.

Czasem czuły, czasem barbarzyńca to pozycja wyjątkowo cenna ze względu na podwójną perspektywę opisu, z jaką spotykamy się na kartach tego poradnika. Kwaśniewskiego i Masłowskiego różni wiele. Wychowali się w innych częściach Polski, z domu rodzinnego wynieśli nieco inne wzorce, a w dorosłym życiu zaledwie jeden z nich zawodowo zajmuje się pomaganiem zagubionym mężczyznom. Dzięki tym różnicom obaj panowie mogą w swojej książce swobodnie prezentować odmienne stanowiska na temat ojcostwa, męskiej emocjonalności, czy stosunku mężczyzn do zarabiania pieniędzy, a co za tym idzie, nadawać tej niekończącej się rozmowie znacznie ciekawszą dla odbiorcy formę. 

Choć przewodnik po męskości spisany przez Kwaśniewskiego i Masłowskiego jest przeznaczony dla mężczyzn, uważam, że powinna go przeczytać każda kobieta, która ma czasem wrażenie, że facet siedzący obok niej to człowiek z innej planety. Dzięki tej książce łatwiej zrozumiemy humory mężczyzn i poznamy skrywane przez nich głęboko pragnienia, o których na co dzień nie chcą lub nie potrafią nam powiedzieć. Krótko mówiąc: ta książka to prawdziwa instrukcja obsługi mężczyzny niezależnie od wieku i stopnia dojrzałości, która z pewnością ułatwi życie wszystkim kobietom w jego otoczeniu. Polecam jej zakup, bo naprawdę warto!


AUTORZY:
Tomasz Kwaśniewski, Jacek Masłowski
TYTUŁ:
Czasem czuły, czasem barbarzyńca
WYDAWNICTWO:
LICZBA STRON:
2721 komentarz:

  1. Nawet nie wiedziałem, że my mamy jakieś skrywane pragnienia :D Problemem jest też to, że nie mam żadnego stopnia dojrzałości - ba, w życiu nie słyszałem o czymś takim, jak dojrzałość :D Ale może jednak się skuszę i rzucę okiem :P

    OdpowiedzUsuń