środa, 22 listopada 2017

Angielski na każdy dzień ["Kalendarz do nauki języka angielskiego 2018"-B. Pawlikowska]

   Zapraszam do lektury kolejnego tekstu mojej dzielnej, debiutującej w blogosferze uczennicy.

   Beata Pawlikowska, urodzona w Koszalinie, jedna z najbardziej znanych pisarek i podróżniczek, to autorka 50 książek o różnych treściach. Wiele z nich dotyczy zasad zdrowego żywienia, psychologii czy podróży. Tym razem, poprzez Kalendarz do nauki języka angielskiego na rok 2018, pisarka postanowiła zachęcić nas do nauki najpopularniejszego obecnie języka na całym świecie.

     Terminarz został skierowany dla osób chcących rozwijać swoją wiedzę i nie posiada ograniczenia wiekowego. Korzystać z niego może każdy. Od młodzieży, która dzięki niemu może rozwijać swoje umiejętności językowe, po osoby dorosłe, które przez różnego typu obowiązki nie mają czasu uczęszczać na dodatkowe zajęcia z języka obcego. Zamieszczone w kalendarzu słówka na każdy dzień tygodnia oraz podstawowe zwroty ułatwiające komunikację w języku angielskim, mimowolnie zapadają w pamięć i pozwalają pogłębić nasze zdolności językowe, zachęcając nas do intelektualnego wysiłku.

    Pozytywnym zaskoczeniem jest pomysłowość oraz praktyczność stworzonego przez Beatę Pawlikowską kalendarza. Jego wnętrze wykonane zostało w przemyślany sposób, dzięki czemu jesteśmy w stanie łatwo odnaleźć się w nim, niczym w notesie. Na wszystko znajdziemy tu miejsce: zapiski, spotkania, numery telefonów czy ćwiczenia językowe zmieszczą się niemal na każdej ze stron, nie zaburzając przy tym harmonijnej kompozycji kalendarza.  Jego kolorystyka wraz z różnorodną czcionką wykorzystaną w druku, stanowią wyjątkowo ciekawe połączenie. Do tego barwna i przyjemna w dotyku okładka tego kalendarza sprawia, że odbiorca chętnie po niego sięga.

     Ze względu na treści językowe zawarte w kalendarzu Pawlikowskiej, może on nie przypaść do gustu osobom, które na co dzień biegle posługują się językiem angielskim. Podstawowe słownictwo zgromadzone w terminarzu przeznaczone jest bowiem dla osób, które dopiero zaczynają swoją językową przygodę i pragną na bieżąco systematyzować zdobywaną wiedzę. W tym celu Kalendarz do nauki języka angielskiego na rok 2018 sprawdzi się znakomicie.

    Jestem przekonana, że Kalendarz do nauki języka angielskiego na rok 2018 będzie ze mną każdego dnia nadchodzącego roku, a jego zawartość sprawi, że chętniej będę posługiwać się językiem angielskim. Wszystkim, którzy w tym przedświątecznym okresie szukają pomysłu na praktyczny prezent lub planują zakup kalendarza na własny użytek, zachęcam do zwrócenia uwagi na tę pozycję, która łączy „przyjemne z pożytecznym” i z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.


AUTOR:
Beata Pawlikowska
TYTUŁ:
Kalendarz do nauki języka angielskiego 2018
WYDAWNICTWO:
Edipresse
LICZBA STRON:
224

9 komentarzy:

 1. Jakoś ten kalendarz mnie nie kusi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne rozwiązanie i tak każdego dnia roku ma się jakiś kontakt z językiem angielskim i można go szlifować ;)

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachęcająco, ale do pani Pawlikowskiej nie mam za grosz zaufania. Nawet w kwestii kalendarzy. :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Dominik Cwaliński7 września 2018 17:22

  Nigdy nie korzystałem z metod i podręczników Pani Doroty. Jak dla mnie mimo wszystko nauka języka obcego i w tym przypadku angielskiego musi odbywać się wraz z drugim człowiekiem. Dlatego wybrałem się na kurs językowy do https://lincoln.edu.pl/warszawa i jak do tej pory jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wysoki poziom nauki sprawia, że moja wiedza językowa z dnia na dzień systematycznie się powiększa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja niestety jeszcze nie znam tej książki i muszę przyznać że jak ją znajdę to na pewno przeczytam. Muszę przyznać, że po przeczytaniu artykułu https://miniaturowa.pl/nauka-angielskiego-dla-dzieci-gdzie-sie-uczyc/ wiem również, iż dzieci muszą mieć dobre miejsce do nauki języków obcych.

  OdpowiedzUsuń
 7. Naprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli chodzi o mnie to w sumie od pewnego czasu już uczę się języka angielskiego i za każdym razem poznaję coś nowego. Tak samo jak napisano na stronie https://universe.earlystage.pl/universe/podcast to moim zdaniem słuchanie podcastów jest w stanie również poprawić naszą znajomość tego języka obcego.

  OdpowiedzUsuń