sobota, 1 grudnia 2018

Sekret skrywany w górach ["Lissy"- Luca D`Andrea]


Dzieci uwielbiają baśnie. To one jako pierwsze zabierają nas do odległych miejsc, uczą jak odróżnić dobro od zła i zapewniają, że w prawdziwym życiu zawsze mamy szansę na szczęśliwe zakończenie. Ten dziecięcy sentyment do baśniowych światów sprawił, że Marlene ani na moment nie rozstała się ze swoim ulubionym egzemplarzem baśni braci Grimm. Gdyby wiedziała, że sama stanie się bohaterką jednej z tych opowieści, być może nie zdecydowałaby się wyruszyć w nieznane wraz z Panią Zimą, Jasiem i Małgosią oraz koboldami, które strzegą ludzkich skarbów.
Zniewolona przez wpływowego mężczyznę, młoda i atrakcyjna kobieta decyduje się na ucieczkę. Nie ma gotowego planu. Wsiada w samochód i rusza przed siebie, by jak najszybciej oddalić się od toksycznego męża i wspomnień z przeszłości. Los nie jest jednak dla Marlene łaskawy i po raz kolejny wystawia ją na próbę. Znów ma być zdana na mężczyznę. Simon Keller nie przypomina jej męża. Poważny, i bogobojny bau`r wydaje się być przeciwieństwem Herr Wegenera. Czy aby na pewno? A może pozorny spokój Kellera ma tylko odwrócić uwagę czytelnika od prawdziwej historii mieszkańców domu skrytego wysoko w górach?
Górski krajobraz ma wyjątkowy urok. Nic dziwnego, że ulegają mu również bohaterowie powieści. Wśród szczytów, z dala od wielkomiejskiego życia, budzą się w ludziach demony. Odosobnienie pozwala dojść do głosu pierwotnym instynktom, które czynią z człowieka zwierzę. Bohaterowie Lissy szukają sposobu, by oprzeć się zwierzęcym pragnieniom. Robią wszystko, by pokonać wewnętrzną bestię a ich zmagania to niewątpliwie najbardziej interesujące fragmenty najnowszej powieści D`Andrei.
Kiedy bierzemy do ręki thriller, w zasadzie wiemy, czego się spodziewać. Powinno być mrocznie, krwawo i tajemniczo. I tak też jest w przypadku zdarzeń z najnowszej książki D`Andrei, które wielokrotnie będą przerażać swoich czytelników, wodzić na pokuszenie ich zmysły i trzymać w napięciu aż do ostatecznego rozwiązania akcji. Jednak w przypadku Lissy to zaledwie połowa atrakcji, czekających na wszystkich zainteresowanych historią Marlene. Jak na dobrą baśń przystało, w książce tej roi się od wątków, których nie powstydziliby się sami bracia Grimm. Walka dobra ze złem, podstępne zachowania bohaterów i zwierzęta, niemal mówiące ludzkim głosem, czynią z Lissy nietuzinkową historię, która raz przeczytana, na długo zostaje w czytelniczej pamięci. Jeśli zatem jesteście gotowi na mroczną przygodę, pełną zaskakujących zwrotów akcji, to bez wahania sięgnijcie po Lissy i stańcie się częścią tej tajemniczej układanki ze zbrodnią w tle.


AUTOR:
Luca D`Andrea
TYTUŁ POLSKI:
Lissy
WYDAWNICTWO:
W.A.B.
LICZBA STRON:
400


4 komentarze:

 1. Ha, czyli lektura jak znalazł, gdyby przypadkiem człowiek znalazł się w odciętym od świata górskim schronisku i oczekiwał na ratunek :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie dla mnie ;)

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy tom był niezły, ale nie czułam się super zachęcona do lektury kontynuacji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może nie dla mnie, ale na prezent - tytuł sobie skrzętnie odnotowuję:) Ale skoro Ania wspomina o pierwszym tomie - rozumiem, że można czytać bez poprzednich części? Czy raczej zachować kolejność? Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń